Письмові пояснення ДТП ст. 124 КУпАП

До Київського районного суду м. Одеси
Судді Федулєєвій Ю.О.

Справа № 520/4725/16-п

Від:
Мозики Юрія Миколайовича, який мешкає:
60000, Одеська обл., м. Іллічівськ,
с. Бурлача Балка, вул. Інститутська, 11
т. 093 33333333

Письмові пояснення

У Вашому провадженні знаходиться адміністративна справа № 520/4725/16-п щодо притягнення Іванової Раїси Андронівни до адміністративної відповідальності за ст. 124 КпАП України, на підставі протоколу про адміністративне правопорушення, складеного співробітниками поліції.

06 квітня 2016 року близько о 11 год. 05 хв., я Мозика Юрій Миколайович, керуючи легковим транспортним засобом MERSEDES-BENZ, державний номер ВН 7729 ЕТ, рухався по автодорозі М-27 з м. Одеса в напрямок м. Чорноморськ, швидкість руху якого не перевищувала 60 км./год. Перебуваючи за кермом автомобіля, я помітив автомобіль Fiat 500 L, державний номерний знак ВН 4222 СТ, який їхав попереду та постійно здійснював переміщення з однієї смуги на іншу, знаходячись одночасно на обох смугах він різко почав здійснювати маневр ліворуч з метою розвароту. В результаті відбулося зіткнення автомобілів. Зазначу, що перед зіткненням я рухався на своєму автомобілі прямо по крайній лівій смузі зі швидкістю 60 км/год. 
При таких обставинах, транспортний засіб, під моїм керуванням, зіткнувся з транспортним засобом Fiat 500 L, державний номерний знак ВН 4222 СТ, за кермом якого перебувала Іванова Раїса Андронівна.     
Після події, були викликані співробітники поліції, які оформили матеріали дорожньо-транспортної пригоди та в подальшому був складений протокол про адміністративне правопорушення щодо притягнення громадянки Іванової Раіси Андронівні до адміністративної відповідальності за ст. 124 КпАП України.
Під час оформлення матеріалів дорожньо-транспортної пригоди, співробітники поліції відібрали пояснення, як від мене так і від іншого учасника дорожньо-транспортної пригоди. Проте, вказані пояснення суттєво відрізняються.
Я у своїх попередніх поясненнях, відібраних після ДТП, вказав, що автомобіль Fiat 500 L, державний номерний знак ВН 4222 СТ, за кермом якого перебувала громадянка Іванова Раїса Андронівна, рухався займаючи одразу обидві смуги, не побачивши мене вона почала розворіт наліво.
А громадянка Іванова Раїса Андронівна, як другий учасник пригоди зазначає, що вона рухалась на своєму автомобілі в крайній лівій смузі з включеним лівим світловим покажчиком повороту для здійснення розвороту для руху у зворотній напрямок.
Як зазначено поліцейським Овідіопольського ВП ст. сержантом поліції Паскаловим Д.І.  в протоколі про адміністративне правопорушення щодо притягнення громадянки Іванової Раіси Андронівні до адміністративної відповідальності за ст. 124 КпАП України, що остання при здійсненні розвороту ліворуч не з крайнього лівого положення на проїздній частині не дала дорогу автомобілю MERSEDES-BENZ, державний номер ВН 7729 ЕТ, який рухався в попутному напрямку, внаслідок чого відбулось зіткнення,  чим порушила п. 10.4 ПДР України. 
Таким чином, з протоколу про адміністративне правопорушення, складеного на учасника винного у дорожньо-транспортній пригоди випливає, що громадянка Іванова Раіса Андронівна не вірно здійснювала перестроювання із полоси по якій вона рухалась на полосу  по якій рухався я. 
Я вважаю, що поліцейський Овідіопольського ВП ст. сержант поліції Паскалов Д.І. невірно визначив пункт Правил дорожнього руху, який порушила громадянка Іванова Раіса Андронівна оскільки:
Пунктом 11.4. Правил дорожнього руху, передбачено, що на дорогах з двостороннім рухом, які мають щонайменше дві смуги для руху в одному напрямку, забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги.
Також, пунктом 27.2. Правил дорожнього руху, передбачено, що на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:
г) розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;
Отже, якщо проаналізувати дії які вчинила громадянка Іванова Раіса Андронівна під час ДТП можна зробити висновок, що саме вищевказані пункти Правил дорожнього руху були нею порушені,  а п. 10.4 ПДР України можно було б вказати, якщо б в місці, де сталася дорожньо-транспортна пригода, дозволено було б розвертатись в інший напрямок. 
Та, найбільш логічна ситуація, яка випливає та чітко прослідковується зі схеми ДТП, що громадянка Іванова Раіса Андронівна керуючи легковим транспортним засобом Fiat 500 L, державний номерний знак ВН 4222 СТ, не побачивши мій автомобіль MERSEDES-BENZ, державний номер ВН 7729 ЕТ, знаходячись на двух смугах руху одночасно почала рухатись в напрямку суцільної роздільної смуги руху, яка розділяє рух автомобілів в попутному та в зустрічному напрямку (простіше кажучи фактично почала розворот через дві смуги попутного напрямку руху з метою виїзду на зустрічну смугу руху). 
Крім того, точка зіткнення транспортних засобів з моїх слів, також повністю збігається з траєкторією руху автомобіля Fiat 500 L, державний номерний знак ВН 4222 СТ, що чітко видно на схемі ДТП. Характер пошкоджень транспортних засобів учасників дорожнього руху, відповідають саме тій дорожній ситуації, яка сталася в такий спосіб як я описую. Однак, якщо притримуватися версії зі слів водія автомобіля Fiat 500 L, державний номерний знак ВН 4222 СТ, такий характер пошкоджень автомобілів внаслідок їх зіткнення аж ніяк не можливий, оскільки у випадку якщо б водій автомобіля Fiat 500 L здійснював розворіт з крайньої лівої смуги попутного руху, автомобіль, який їхав би по цій смузі не перемістив мій автомобіль на зустрічну смугу руху, та транспортні засоби отримали б значно меньші пошкодження, або взагалі їх не отримали б і дорожньо-транспортна пригода не настала б.      
 
При таких обставинах, саме громадянка Іванова Раіса Андронівна – водій  транспортного засобу Fiat 500 L, державний номерний знак ВН 4222 СТ, порушила п. 11.4, п. 27.2 Правил дорожнього руху затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року за 
№ 1306, внаслідок чого саме з її вини було скоєно дорожньо-транспортну пригоду, відповідальність за що передбачено ст. 124 КпАП України.       
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 269 КпАП України, -

П Р О Ш У:

1. Врахувати мої письмові пояснення при винесенні рішення у справі № 520/4725/16-п про адміністративне правопорушення.


__.__.2016 року                                                    _______________                                     Мозика Ю.М.