Зразок претензії про неналежне медичне обслуговування

Анестезіологу дорожньої клінічної лікарні
Одеської залізничної дороги
Загородній Олександрі Валентинівні
65059 м. Одеса, вул. Шклярука, 4-а

Від адвоката: Зачепіло Олександра Вікторовича,
65012, м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 44/512

Від імені та в інтересах:
Доюбова Оксани Миколаївни
68080, м. Одеса, вул. Академіка Вільямса,
буд. 11, кв. 11
т. 063555555555


ПРЕТЕНЗІЯ

19.05.2016р. до Центру юридичної допомоги «Захист» звернулась Доюбова Оксана Миколаївна за юридичною допомогою з наступного питання.
01.04.2016р., Оксана Миколаївна звернулась в дорожню клінічну лікарню Одеської залізничної дороги для надання медичної допомоги, а саме, операція по ліпосакції спини. Операцію виконував лікар вищої категорії, кандидат юридичних наук Буров А.А. Перед початком операції Вами було здійснено загальний наркоз, тобто інтубацію трахеї. В результаті чого, Ви своїми діями нанесли їй тяжкі тілесні ушкодження, а саме, в н/з трахеї по передній боковій стінці зробили розрив протяжністю 2,5см і правого головного бронху, в результаті  чого емфізема середостіння, грудної клітки, шиї та обличчя.
До 04.04.2016 року моя клієнтка  знаходилась на лікуванні в  дорожній клінічній лікарні Одеської залізничної дороги. 04.04.2016 року було викликано лікарів з відділення торакальної хірургії Одеської обласної клінічної лікарні, які визначили у Доюбова О.М. травматичний розрив н/з трахеї і правого головного бронха.
05.04.2016 року Доюбова О.М. разом із Вами, на машині швидкої допомоги була доставлена в реанімаційне відділення Одеської обласної клінічної лікарні.
06.04.2016 року завідуючим відділення торакальної хірургії Шипульним П.П. було зроблено Доюбовій О.М. складну операцію. 
В результаті неякісного надання Вами медичних послуг Оксана Миколаївна отримала велику шкоду своєму здоров’ю, а також фізичні і моральні страждання. В неї залишився великий шрам під грудьми та на спині, також її мучить постійний кашель, швидка втомленість, неможливість нормального пересування, при розмові вона задихається та не може говорити. У зв’язку зі склавшоюся ситуацією моїй клієнтці доведеться потратити велику кількість засобів та сил для тривалого лікування і відновлення організму.
Згідно ст. 1195 Цивільного кодексу України «Фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування,  придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.
У разі каліцтва або іншого ушкодження здоров'я фізичної особи, яка в момент завдання шкоди не працювала, розмір відшкодування визначається виходячи з розміру мінімальної заробітної плати. 
Шкода, завдана фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, відшкодовується без урахування пенсії, призначеної у зв'язку з втратою здоров'я, або пенсії, яку вона одержувала до цього, а також інших доходів.»
Згідно ст. 23 Цивільного кодексу України «Відшкодування моральної шкоди
1. Особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
2. Моральна шкода полягає:
1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;»
Згідно ст. 1167 Цивільного кодексу України «Підстави відповідальності за завдану моральну шкоду 
1. Моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
2. Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала: 
1) якщо шкоди завдано каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки;»
Згідно ст. 1168 Цивільного кодексу України «Відшкодування моральної шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або  смертю фізичної особи 
1. Моральна шкода, завдана каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, може бути відшкодована одноразово або шляхом здійснення щомісячних платежів.»
Згідно ст. 22 Цивільного кодексу України «Відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди
1. Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
2. Збитками є:
1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);
2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
3. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.»
Згідно ст. 79 Цивільно-процесуального кодексу України «До витрат,  пов'язаних з  розглядом  судової  справи, належать: 
2) витрати на правову допомогу;»
Згідно статті 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість
Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, -
карається штрафом від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, -
карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого».

Вважаю, що права моєї клієнти порушені та прошу відшкодувати суму матеріальної шкоди у розмірі 100 000 гривень та суму моральної шкоди у розмірі 100 000 гривень, а також витрати на правову допомогу у розмірі 12 500 гривень.
Для захисту своїх прав у випадку Вашої відмови від претензійного вирішення справи, я від імені та в інтересах потерпілої буду змушений здійснити наступні заходи:
1. Звернення в контролюючі органи з відповідними заявами;
2. Звернення в правоохоронні органи з заявою про відкриття кримінального провадження та притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності;
3. Звернення в Суд з позовною заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди;
4. Доведення до населення (через джерела масової інформації) інформації про небезпечність Вашого закладу для життя та здоров’я населення.
Відповідь прошу надати у встановлений законом строк. Попереджую про відповідальність за ненадання письмової відповіді на претензію.

Центр юридичної допомоги «Захист»
Зачепіло Олександр Вікторович __________________