Заперечення на протокол у справі про адміністративне правопорушення по ст. 124 КпАП України

До Приморського районного суду м. Одеси
(Суддя Чернявська Л.М.)
65110, м. Одеса, вул. Балківська, 33

Справа № 522/13750/16-п

Від: Сорького Максима Вікторовича,
який мешкає за адресою:
65023, м. Одеса, пров. Богданова, буд.1, кв. 1
т. 096-11111111

Заперечення 
проти протоколу про адміністративне правопорушення

У Вашому провадженні знаходиться справа № 522/13750/16-п щодо притягнення Сорького Максима Вікторовича до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії АП2 № 105431, складеного інспектором патрульної поліції 2-го батальйону 2-ї роти управління патрульної поліції у м. Одесі ДТП лейтенантом поліції Сидоровим Андрієм Володимировичем.
Згідно вказаного протоколу 07 липня 2016 року, близько 18 год. 30 хв., я Сорький Максим Вікторович, керуючи легковим транспортним засобом «TOYOTA TERCEL» номерний знак BH 8713 BT, рухався по вулиці Атамана Головатого, м. Одеси в напряму Пересипського мосту при ввімкненому сигналі світлофору, що дозволяє рух, не дав дорогу автомобілю «OPEL ASTRA» номерний знак ВН 0154 СI, яким керував Бондаренко М.А. та завершував рух через перехрестя. При ДТП автомобілі отримали механічні ушкодження. 
Із зазначеним протоколом про адміністративне правопорушення я незгодний із наступних підстав:
Перед тим, як сталась ДТП за моєї участі, я рухався по вулиці Атамана Головатого в напрямку Пересипського мосту на зелений сигнал світлофору в четвертій смузі проїзної частини дороги, при чому жодних обставин, які ускладнювали б рух я не спостерігав. Швидкість руху мого автомобіля не перевищувала 50 км/год.
З показань Бондаренко М.А. мені стало відомо, що останній почав рух на зелений сигнал світлофору зі швидкістю 35 км/год. У зв’язку з тим, що зелене світло світлофора на даному перехресті ввімкнене на досить малий проміжок часу, він проїхав на нього лише частину проїжджої частини, а маневр закінчував вже на червоний. 
Свідком ДТП, показання якого відсутні в протоколі про адміністративне правопорушення, стверджує що він стояв на пішохідному переході на перехресті вулиць Атамана Головатого та Церковної 07.07.2016 року близько 18 год. 30 хв. і почав рух на зелений сигнал світлофору, на останніх метрах переходу вже горів червоний сигнал. Свідок зазначає, що звук зіткнення він почув, тоді коли вже відійшов на 7-10 метрів від пішохідного переходу в напрямку вулиці Чорноморського Козацтва. 
Отже, якщо брати до уваги покази свідка, можна зробити висновок, що водій автомобіля «OPEL ASTRA» номерний знак ВН 0154 СI Бондаренко М.А. почав рух на перехресті вулиць Атамана Головатого та Церковної на червоний сигнал світлофору. 
Ситуацію, внаслідок якої сталась ДТП я бачу наступним чином: водій автомобіля «OPEL ASTRA» номерний знак ВН 0154 СI Бондаренко М.А. рухався по вулиці Церковній в напрямку вулиці Чорноморського Козацтва. Для того, щоб дістатись до вилиці Чорноморського Козацтва Бондаренко М.А. повинен був перетнути вулицю Атамана Головатого, тому він під’їхав до перехрестя цієї вулиці та вулиці Церковної, де вже зупинились автомобілі та чекали сигналу світлофора, який дозволяє рух автомобілів. Коли ввімкнувся зелений сигнал світлофору, що дозволив рух по вулиці Церковній автомобілі почали рух. Звертаю увагу на той факт, що світлофор дозволяє рух на досить малий проміжок часу. 
Вважаю, що автомобіль «OPEL ASTRA» номерний знак ВН 0154 СI, яким керував Бондаренко М.А. почав рух на заборонний сигнал світлофору з надією, що проскочить перехрестя швидко. Такий висновок можна зробити ще й з того, що для того, щоб подолати три смуги проїжджої частини дороги (приблизно 10 метрів) автомобілю, який рухається зі швидкістю 35 км/год потрібно часу в 1 секунду, а світлофор дозволяє рух на триваліший час, тобто це також говорить про те, що водій почав рух на червоний сигнал. 
Ще однією причиною, чому я незгодний із протоколом про адміністративне правопорушення, яким мене визнано винним у порушенні ст. 124 КУпАП є той факт, що я на своєму автомобілі TOYOTA TERCEL номерний знак BH 8713 BT рухався в напрямку Пересипського мосту по вулиці Атамана Головатого із приблизною швидкістю 50 км/год. Вулиця Атамана Головатого перед перехрестям із вулицею Церковною має кут повороту, відстань від якого до перехрестя вулиці Церковної складає не більше 50 метрів. Вказану відстань я подолав приблизно за 2 секунди. Зауважу, що в даному куті повороту я рухався на зелений колір світлофору, тоді як для автомобілів, котрі знаходились по вулиці Церковній вже мав горіти червоний сигнал. 
Тому вважаю, для виправдання дій водія автомобіля «OPEL ASTRA» номерний знак ВН 0154 СI, яким керував Бондаренко М.А. вимоги п. 8.11 Правил дорожнього руху, які передбачають, що водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому пунктом 8.10 цих Правил, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху не мають жодного відношення, оскільки він почав рух на червоний сигнал.
Отже, на підставі вищевикладеного, вважаю, що мною не було порушено п. 16.5 Правил дорожнього руху, а в моїх діях відсутній склад правопорушення. Також вважаю, що інспектором патрульної поліції 2-го батальйону 2-ї роти управління патрульної поліції у м. Одесі ДТП лейтенантом поліції Сидоровим Андрієм Володимировичем не повинен був складати постанову про адміністративне правопорушення у відношенні мене, а повинен був більш детально розібратись у ситуації, яка склалась та скласти протокол про адміністративне правопорушення відносно Бондаренко М.А., який порушив п. 8.7.3.е Правил дорожнього руху.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 269 КпАП України, -

П Р О Ш У:

 Справу № 522/13750/16-п про адміністративне правопорушення щодо мене закрити за відсутністю у моїх діях складу такого правопорушення.


«__»_______________2016р.                  ______________________                    Сорький М.В.