Заява до страхової компанії

До ПрАТ «Європейський страховий союз»
65012, м. Одеса, вул. Гімназійна, буд 8/10

Від: Муз Валентини Кузьмівни,
яка мешкає за адресою:
68094, Одеська область, м. Чорноморськ, 
с. Бурлача Балка, вул. Інститутська, буд. 22
т. 093-51111111

адреса для листування: 65012, м. Одеса,
вул. Велика Арнаутська, буд. 44, офіс 512


Заява

06 квітня 2016 року близько 11 години 05 хвилин Іванова Р.А., керуючи автмобілем FIAT 500L д/н ВН 4222 СТ в Одеській області, Овідіопольському районі по автодорозі М-27 в напрямку руху з м. Одеси до м. Чорноморськ, на проїжджій частині не дала дорогу автомобілю MERSEDES-BENZ державний номер ВН 7729 ЕТ під керуванням мого сина Муз Юрія Миколайовича, який рухався у попутному напрямку, внаслідок чого скоїла з ним зіткнення. В результаті зіткнення транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Київським районним судом м. Одеса 14.06.2016 року було розглянуто дану адміністративну справу і винесено постанову № 520/4725/16-п, згідно якої громадянка Іванова Раїса Андронівна, 01.04.1951 р.н. визнано винною у вчиненні даної ДТП.
Статтею 6 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів визначено, що страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілого.
У ч. 1 ст. 22 цього Закону передбачено, що у разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров’ю, майну третьої особи. 
Відповідно до ст. 28  Закону шкода, заподіяна в результаті дорожньо-транспортної пригоди майну потерпілого, - це шкода, пов'язана: 
 з пошкодженням чи фізичним знищенням транспортного засобу; 
 з пошкодженням чи фізичним знищенням доріг, дорожніх споруд, технічних засобів регулювання руху; 
 з пошкодженням чи фізичним знищенням майна потерпілого; 
 з проведенням робіт, які необхідні для врятування потерпілих у результаті дорожньо-транспортної пригоди; 
 з пошкодженням транспортного засобу, використаного для доставки потерпілого до відповідного закладу охорони здоров'я, чи забрудненням салону цього транспортного засобу; 
 з евакуацією транспортних засобів з місця дорожньо-транспортної пригоди. 
Стаття 29 Закону визначає, що у зв'язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов'язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством, включаючи витрати на усунення пошкоджень, зроблених навмисно з метою порятунку потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, з евакуацією транспортного засобу з місця дорожньо-транспортної пригоди до місця проживання того власника чи законного користувача транспортного засобу, який керував транспортним засобом у момент дорожньо-транспортної пригоди, чи до місця здійснення ремонту на території України. Якщо транспортний засіб необхідно, з поважних причин, помістити на стоянку, до розміру шкоди додаються також витрати на евакуацію транспортного засобу до стоянки та плата за послуги стоянки.
Звертаю увагу на той факт, що з місця, де сталась ДТП автомобіль MERSEDES-BENZ державний номер ВН 7729 ЕТ до місця проживання Муз Ю.М. доправлявся евакуатором. Вказане підтверджується актом прийому-передачі, укладеним між Муз Ю.М. та ТОВ «Овідіопольтранс». Копію акту прийому-передачі до заяви додаю.
Між мною та особою, яка визнана винною у вчиненні ДТП жодних взаєморозрахунків не проводилось.

На підставі вищевикладеного, -

ПРОШУ:

1. Здійснити перерахунок розміру страхового відшкодування, ураховуючи витрати на послуги евакуатора.
2. З метою вияснення остаточної суми, яка підлягає відшкодуванню прошу надати копію висновку автотоварознавчого дослідження із визначення вартості матеріальної шкоди, завданого власнику автомобілю MERSEDES-BENZ державний номер ВН 7729 ЕТ, VIN WDB9046631R609326, 2004 року випуску.
3. Надати  для ознайомлення належним чином завірені копії матеріалів, які містяться в страховій справі.

Додатки:

Копія акту прийому-передачі.


«__»______________2016р.                   ____________________                            Муз В.К.