Заява про злочин ст. 190 КК України

До Начальника Приморського ВП ГУНП України в Одеській області
полковника поліції Піщанського М.Г.
65017, м. Одеса, вул. Грецька, буд. 42

Від Пан Тетяни Сергіївни,
громадянки України, яка мешкає:
65044, м. Одеса, б-р Французський, б. 1/1, кв. 1
т. 096 111111111


Заява (Повідомлення)
про кримінальне правопорушення 

Я, громадянка України, Панус Тетяна Сергіївна, 18.07.1945 року народження, повідомляю про наступне: 
Мені та моєму сину, Панус Іларіону В’ячеславовичу, на праві власноті належить по 1/2 частині квартири кожному, розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Французький бульвар, буд. 1/1, кв. 1.
В кінці 2011 року в  мене погіршились відносини з сином, що виражалося у постійних скандалах на побутовому рівні, конфлікти мали місце на грунті користування житловою площею, реалізацією права кожного власника розпоряджатися майном на свій розсуд, в тому числі відчуджувати, сдавати в оренду. Двічі мій син викрадав належні мені документи на право власності на квартиру, з приводу цього я зверталася до відповідних правоохоронних органів, однак постійні сварки між мною та сином не припинялись та продовжуються до сьогоднішнього дня. 
Доведена до відчаю у зв’язку з відсутністю допомоги з боку державних органів випадково я познайомилася з громадянкою Д Оксаною Дмитрівною та її чоловіком, Д Рафаєлем Володимировичем, який представився головою Міжнародного конгресу захисту прав і свобод людини, а вона представилася керівником юридичного департаменту вказаної організації. Вони пообіцяли вирішити питання з відновленням документів, допомогти та захистити. 
З метою реалізації подальшого свого плану на заволодіння належним мені майном та демонстрації своєї готовності нібито допомогти мені Д Оксана Дмитрівна видала мені членський квиток Міжнародного конгресу захисту прав та свобод людини на моє ім’я.
Д Оксана Дмитрівна завірила мене, що вона робить усі необхідні дії щодо захисту моїх законних прав та інтересів та для того, щоб мій син не продав належне мені майно та запропонувала оформити договір дарування 1/2 частини квартири. Я погодилась на ці умови, вважаючи що усі дії з її боку робляться для мого благополуччя. 
Отже, 18.09.2014 року між мною та Д Оксаною Дмитрівною, був укладений Договір дарування нерухомого майна, а саме 1/2 частини квартири, розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Французький бульвар, буд. 1/1, кв. 1, посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Носенко О.В.
Під впливом обману з боку Д Оксани Дмитрівни та Д Рафаєля Володимировича, моя внутрішня воля сформувалася невірно під впливом хибних відомостей про обставини правочину. Вказаний договір я сприймала, як певний захисний акт та до останнього не знала про природу здійснюваного правочину. 
Після підписання Договору я залишилась проживати у належній мені квартирі та сплачувати комунальні платежі, що також свідчить про відсутність намірів назавжди передавати у власність своє майно чужій людині. Однак, невдовзі якісь невідомі люди прийшли до мене додому та почали погрожувати, розбили вікна та виламали замок в моїй квартирі. Вимагали виселитися, що згодом їм вдалося зробити.
Іншого житла та іншої нерухомості я у власності не маю. Мені довелося звернутися за допомогою до Одеського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, звідки мене направили  для тимчасового перебування до однієї із благодійних організацій, проте перебування є там обмеженим у часі. 
Д О.Д. та Д Р.В.  є посадовими особами Одеського Обласного Осередку Міжнародної Громадської Організації "Міжнародний Конгрес Захисту Прав Та Свобод Людини "Світ", своїми діями свідомо склали у мене враження, що вони кваліфіковані спеціалісти та добрі люди, але ввели мене в оману та мали на меті лише: заволодіти моєю квартирою. Зазначеними діями, мені заподіяли та продовжують завдавати значної майнової та моральної шкоди. 
Кримінально-правова кваліфікація кримінального правопорушення:
Я вважаю, що в діях громадянки України Д Оксани Дмитрівни,  р.н., та громадянина України Д Рафаєла Володимировича, р.н., міститься склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України – Шахрайство за попередньою змовою групою осіб, що завдало значної шкоди потерпілому.
Згідно за ч. 1 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України:
«1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - 
карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.».
 
 Зі статтями 383 «Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину», 384 «Завідомо неправдиве показання» Кримінального кодексу України, ознайомлена.

Враховуючи викладене, відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 190 КК України, на основі ст., ст. 55, 56, 214 КПК України,

ПРОШУ:

1. Прийняти мою заяву про кримінальне правопорушення за ч. 1, ч. 2 ст. 190 КК України;
2. Внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
3. Невідкладно розпочати досудове розслідування, у формі попереднього слідства, з підстави вчинення правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ч. 1, ч. 2  ст. 190 КК України;
4. Визнати мене, Пан Т.С.  потерпілою від кримінального злочину, передбаченого ч. 1, ч. 2 ст. 190 КК України;
5. Вручити мені пам'ятку про процесуальні права і обов'язки потерпілого;
6. Надати мені можливість дати додаткові свідчення;
7. Повідомити мене письмово, у встановленому законом порядку і строки, про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування. 

«___» ___________2016 р.                         _______________ Пан  Т.С.