Зразок заяви про кримінальне правопорушення ст. 190 КК України

До Голосіївського УП ГУНП в м. Києві
03039, м. Київ, вул. Голосіївська, буд. 15

Від Іванової Наталі Миколаївни,
яка мешкає за адресою:
Одеська область, смт. Вилкове, вул. Кірова, буд. 31

адреса для листування:
65012, м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, буд. 44, офіс 512
тел. (050)-800-09-77
Заява 
про кримінальне правопорушення 

В 2006 році я вирішила придбати квартиру в м. Києві для проживання своєї сім’ї, однак грошових коштів для придбання квартири на вторинному ринку або ж квартири в новобудові не було достатньо, тому я вирішила скористатись можливістю інвестування коштів у будівництво, оскільки в такому випадку ціна на квартиру становила дещо меншу грошову суму коштів, хоча такий варіант передбачав час необхідний для будівництва житла. 
У зв’язку з цим, 11.01.2006 р. між мною, Івановою Наталею Миколаївною, та товариством з обмеженою відповідальністю «Житловик» був укладений договір № 105-071 інвестування будівництва житлового будинку, згідно з яким Сторона 1 (товариство з обмеженою відповідальністю «Житловик») використовує надані їй грошові кошти для будівництва даного об’єкту і передає Стороні 2 (якою є я) по завершенню будівництва частину об’єкту будівництва – квартиру, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Науки, 77-77.
Від імені та в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю «Житловик» діяв Гуров Віктор Веніамінович (директор даного підприємства), який підписав вказаний вище договір інвестування будівництва житлового будинку.
Як передбачено п. 1.1.2. Договору «Сторона 2 (якою є я) приймає участь в інвестуванні будівництва об’єкту шляхом внесення грошових коштів – інвестування своєї частки, з подальшим отриманням її у власність, на умовах цього Договору.».
На підставі п.2.1. вказаного вище договору, належна мені частка має такі характеристики: Будинок № 77-77, секція № 5, поверх № 11, дві кімнати, житлова площа – 41,26 кв.м., загальна площа – 58.46 кв.м., тип квартири – 2 А*.
Згідно п. 3.1. Договору «Загальна сума інвестування частки Сторони 2 (якою є я) становить 221341 гривню. Зазначену суму я уплатила у повному обсязі.
Тобто, товариство з обмеженою відповідальністю «Житловик» взяло на себе обов’язок за рахунок моїх коштів, як інвестора здійснити будівництво об’єкту інвестування у вигляді квартири та передати даний об’єкт в строк до третього кварталу 2007 року.     
Товариство з обмеженою відповідальністю «Житловик» не виконало покладені на нього договором зобов’язання, не збудувало об’єкт інвестування, в належні строки та не передало дану квартиру по сьогоднішній день, не кажучи вже про те, що будівництво багатоквартирного житлового будинку навіть не розпочиналось взагалі.
Вважаю себе потерпілою, оскільки внаслідок неправомірних та протиправних дій з боку директора та засновників товариства з обмеженою відповідальністю «Житловик», які полягають в зловживанні службовим становищем, в корисливих цілях, були використані мої кошти у розмірі 221341 гривні не за призначенням, якими заволоділи вказані посадові особи шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), внаслідок чого мені заподіяно значної матеріальної та моральної шкоди.
Перелік засновників, товариства з обмеженою відповідальністю «Житловик», які є  співучасниками вчинення кримінального правопорушення відносно мене: 
1. Петров Віктор Анатолійович – адреса засновника: 03164, м. Київ, Голосіївський район, Генерала Наумова, будинок 33, квартира 33
2. Ротар Едуард Владиславович – адреса засновника: 02097, м. Київ, Деснянський район, Лісківська, будинок 12, квартира 44
3. Омель Віталій Іванович – адреса засновника: 02092, м. Київ, Деснянський район, Машиністовська, будинок 2, гуртожиток
4. Панів Олександр Федорович – адреса засновника: 25000, Кіровоградська обл., м. Кіровоград, Кіровський район, вул. Волкова, будинок 1, квартира 12
5. Сивакян Григорій Іванович – адреса  засновника: 04108, м. Київ, Шевченківський район, проспект Правди, будинок 134, квартира 23
6. Філозович Микола Петрович – адреса засновника: 02217, м. Київ, Деснянський район, М.Закревського, будинок 335, квартира 4
7. Шестак Олексій Ростиславович – адреса засновника: 04071, м. Київ, Шевченківський район, вул. Олегівська, будинок 33, квартира 22 
Також, треба врахувати те, що мої грошові кошти не повернуті і по сьогоднішній день, та через втрату купівельної спроможності української гривні внаслідок інфляційних процесів до стягнення підлягає сума грошових коштів з урахуванням індексу інфляції за період з січня місяця 2006 року по теперішній час. Тобто, фактичний завданий мені матеріальний збиток  складає – 320944 гривень 40 копійок.
Крім того, мені було заподіяно моральну шкоду, яка полягає в тому, що укладаючи договір інвестування будівництва житлового будинку ще в 2006 році я реально розраховувала на отримання двокімнатної квартири в м. Києві, на яку я та мої близькі родичі збирали по копійкам для придбання окремого житла, оскільки я та мій чоловік розраховували на отримання окремого житла, так як не мали власної оселі для проживання сім’ї, народження дітей та догляду за дітьми. За таких обставин я відчуваю постійні моральні страждання, переживання, депресії та пригнічений стан пов'язаний з витраченням шалених коштів на придбання квартири, які я та моя сім’я заробляли не один рік та змиритися з тим, що їх не можливо повернути із за шахрайських дій з боку вказаних осіб не можу, що тримає мене у постійній нервовій та психологічній напрузі. Від цього страждає не лише я, але й мої близькі рідні, які втратили надію на щасливе майбутнє та своє особисте, тихе та спокійне місце для проживання, на яке ми так довго, протягом стількох років сподівались.      
Кримінально-правова кваліфікація кримінального правопорушення:
Я вважаю, що в діях вказаних громадян України, міститься склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України – Шахрайство за попередньою змовою групою осіб, що завдало значної шкоди потерпілому.
Згідно за ч. 1 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України:
«1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - 
карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.».
Враховуючи викладене, відповідно до ч. 2 ст. 190 КК України, на основі ст., ст. 55, 56, 214 КПК України,
ПРОШУ:
1. Прийняти мою заяву про кримінальне правопорушення та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 190 КК України;
2. Притягти до кримінальної відповідальності посадових осіб Товариство з обмеженою відповідальністю «Житловик» за скоєння кримінального правопорушення, яке передбачене ч. 2 ст. 190 КК України;
3. Повідомити мене письмово, у встановленому законом порядку і строки, про початок кримінального провадження. 

Додатки:
1. Копія Договору № 105-071 інвестування будівництва житлового будинку від 11.01.2006р.
2. Копія Витягу з ЄРЮО.

«___» ___________2016 р.                                                    _______________  /Іванова  Н.М./