Зразок заяви про кримінальне правопорушення ст. 397, 398 КК України

До Київського ВП в м. Одесі
65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, 15-А

Від адвоката Зачепіло Олександра Вікторовича,
23.08.1985р.н., українця, громадянина України,
адреса: м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 44/512
т. 0508000977

Заява
про вчинення кримінального правопорушення

Суть справи:
Я є адвокатом на підставі Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 4669 від 21.02.2014р. виданого Радою адвокатів Донецької області.
13.01.2016р. о 15:00 відбулося судове засідання у Київському районному суді м. Одеси, під головуванням судді Чаплицького В.В. з розгляду цивільної справи № 520/11228/15-ц  в якому я приймав участь у якості представника позивача.
В даному судовому засіданні приймав участь Гомон Олег Євгенович, який мешкає за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Вільямса, 59К/278 та його представник (анкетних даних якого я не пам’ятаю, проте при зустрічі упізнати зможу).
У ході судового засідання представник Гомона Олега Євгеновича намагався ввести в оману суд та подати інформацію, яка не є правдивою, на що я указав у судовому розгляді та, навіть, клопотав перед суддею про притягнення представника Гомона Олега Євгеновича до відповідальності за неповагу до суду.
Також, мною до суду були подані докази того, що по факту звернення моїм клієнтом до правоохоронних органів, по справі, щодо якої ведеться зазначений цивільний процес, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені данні про вчинення шахрайських дій Гомоном Олегом Євгеновичем разом з іншими фігурантами.
Ці обставини суттєво вплинули на Гомона Олега Євгеновича та його представника.
Після судового засідання, Гомон Олег Євгенович зі своїм представником перші вийшли з зали судового засідання (кабінет № 254 Київського районного суду м. Одеси), після чого, слід за ними вийшов я.
В холі 2-го поверху Київського районного суду м. Одеси мене очікував представник  Гомона Олега Євгеновича. Коли я намагався пройти повз нього, він призупинив мене рукою та сказав мені на російській мові «Слышишь ты, я тебя убью за такое».
Почувши це, я сприйняв цю погрозу фізичної розправи як реальну та швидким шагом покинув приміщення Київського районного суду м. Одеса.

Кваліфікація кримінального правопорушення:
Вважаю, що відносно мене представником  Гомона Олега Євгеновича було вчинено сукупність кримінальних правопорушень, які передбачені ч. 1 ст. 397 КК України та ч. 1 ст. 398 КК України - Погроза або насильство щодо представника особи сукупне з втручанням в діяльність представника особи згідно з якими:
«Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо захисника чи представника особи, а також щодо їх близьких родичів у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги, -
карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Вчинення в будь-якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника чи представника особи по наданню правової допомоги або порушення встановлених законом гарантій їх діяльності та професійної таємниці -
карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.»

Суб’єкт: осудна особа, яка досягла 16-річного віку.
Представник Гомона Олега Євгеновича може бути суб’єктом даного кримінального правопорушення.
Об’єкт: встановлений законом порядок здійснення правосуддя, який забезпечує діяльність захисника чи представника особи щодо надання ними правової допомоги. Додатковим обов'язковим його об'єктом виступає психічна та фізична недоторканність особи, а додатковим факультативним - її здоров'я.
Потерпілими від злочину можуть бути: 1) захисник; 2) представник особи; 3) їх близькі родичі.
Зважаючи, що я є представником сторони по справі, а погроза фізичної розправи з боку представника Гомона Олега Євгеновича була висловлена саме у зв’язку з наданням мною правової допомоги клієнту, вважаю, що представником Гомона Олега Євгеновича було порушений порядок здійснення правосуддя, який забезпечує мою безпосередню діяльність а також фізичну та психічну недоторканість.
Суб’єктивна сторона: характеризується прямим умислом.
У зв’язку з тим, що представник Гомона Олега Євгеновича усвідомлював мій соціальний статус, як особи пов'язаною з наданням правової допомоги, вважаю, що вказана особа діяла умисно. Я вважаю, що мотивом вчинення представником Гомона Олега Євгеновича кримінального правопорушення є створення перешкод по здійсненню мною правомірної діяльності як представника особи з надання правової допомоги, у зв’язку з чим дії представника Гомона Олега Євгеновича утворюють сукупність кримінальних правопорушень і потребують кваліфікації за ч.1 ст. 398 та ч. 1 ст. 397 КК України.
Об’єктивна сторона:  полягає у вчиненні суспільне небезпечних дій виражається у погрозі вбивством, а саме висловленням в мою адресу слів: «Слышишь ты, я тебя убью за такое»
Вказана погроза вбивством була конкретною і реальною. Реальність погрози визначається достатністю підстав побоюватися її виконання. Форма, характер, місце, час, обстановка її висловлення та характер попередніх взаємовідносин між мною та представником Гомона Олега Євгеновича дають усі підстави мені вважати погрози реальними та вірити у загрозу втілення цієї погрози у життя.

Підсумок:
Таким чином, вважаю, що в діях представника Гомона Олега Євгеновича вбачаються ознаки складу кримінальних правопорушень, які передбачені ч.1 ст. 398 та ч. 1 ст. 397 КК України.
На підставі викладеного, -

Прошу:

1. Внести відомості про вчинення невстановленою особою (представником Гомона Олега Євгеновича у цивільній справі № 520/11228/15-ц у проваджені Київського районного суду м. Одеси) відносно мене кримінальних правопорушень, які передбачені ч.1 ст. 398 та ч. 1 ст. 397 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
2. Встановити та притягти до кримінальної відповідальності особу, яка вчинила відносно мене кримінальні правопорушення, які передбачене ч.1 ст. 398 та ч. 1 ст. 397 КК України, про яке зазначено в даній заяві;
3. Невідкладно, після внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення відносно мене кримінальних правопорушень, які передбачені ч.1 ст. 398 та ч. 1 ст. 397 КК України виконати такі слідчі дії:
- Здійсните вилучення інформації з камер відео спостереження, які знаходяться в холі 2-го поверху приміщення Київського районного суду м. Одеси, які охоплюють вихід з кабінету судді Чаплицького В.В.  № 254, за період часу з 15:00 13.01.2016р. до 18:00 13.01.2016р., на яких зафіксовані події про які зазначено у заяві;
- Встановити особу представника Гомона Олега Євгеновича у цивільній справі № 520/11228/15-ц у проваджені Київського районного суду м. Одеси;
- Пред’явити для впізнання мені представника Гомона Олега Євгеновича;
- Допитати представника Гомона Олега Євгеновича у якості підозрюваного.
Додатки:
1. Копія договору про надання адвокатських послуг;
2. Копія відповіді з Приморського ВП у м. Одесі;
3. Копія Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

13.01.2016р. ________________ О.В. Зачепіло