Образцы‎ > ‎Жалобы‎ > ‎

Жалоба на прокурора

Керівнику Білгород-Дністровської місцевої прокуратури 
Одеської області
Терзі Валентину Дмитровичу
67700, м. Б-Дністровський, вул. Калініна,  буд. 39

Від потерпілих:
Г  Геннадія Андрійовича
адреса проживання: 67701, м. Білгород-Дністровський,
вул. Переможненська, 1
т. 068111111111111111

Г  Світлани Михайлівни
адреса проживання: 67701, м. Білгород-Дністровський,
вул. Переможненська, 1

Справа № 495/3414/16-к


СКАРГА

У провадженні Білгород-Дністровського районного суду знаходяться матеріали кримінального  провадження  (судова справа 495/3414/16-к) за обвинуваченням Писаря Ярослава Івановича за ст. 190 ч. 4 КК України « Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою».  
Вказана справа є резонансною, розслідування якої проводиться тривалий час, за даною справою велика кількість потерпілих, Писар Я.І. скоїв тяжкий злочин та незаконно заволодів грошима, а розмір завданої шкоди вимірюється мільйонами гривень. 
Незважаючи на те, що по даній справі призначено групу прокурорів, одним із яких є прокурор  Момоток О. Вже неодноразово, після призначення судового засідання, від прокурора  в котрий раз надходить заява про перенесення судового засідання у зв’язку з його відсутністю.
08.11.2016 року судове засідання в котрий раз не відбулось через те, що прокурором Момоток О. на адресу суду було направлено заяву до Білгород-Дністровського районного суду про перенесення судового засідання у зв’язку з його відпусткою – він просто не з’явився.
Звертаю увагу, що на попередньому судовому засіданні, що відбулось 02.11.2016 року, було подано до прокурора Білгород-Дністровської місцевої прокуратури  заяву про обрання запобіжного заходу  у вигляді тримання під вартою, шляхом ініціювання перед судом обрання Писар Я.І.- обвинуваченому у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2,3,4 ст. 190 КК України, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, рішення з приводу якого повинно було повідомлене у наступному судовому засіданні, на яке прокурор не з’явився.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку. Судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов’язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження, яким прокурор також є учасником кримінального провадження. Звертаємо Вашу увагу, що вже тривалий час посадовими особами органів прокуратури здійснюються дії, які призводять до затягування процесу, що говорить про упередженість і наштовхує на ознаки корупційної складової зі сторони прокурора по даній справі.
Відповідно ст. 3 Закону України «Про прокуратуру» діяльність прокуратури ґрунтується  на засадах верховенства права та визнання людини, її життя і здоров’я, честі і гідності, недоторканності і безпеки найвищою соціальною цінністю, законності, справедливості, неупередженості та об’єктивності.
 Згідно ст. 17 Закону прокурори вищого рівня мають право давати вказівки прокурору нижчого рівня, погоджувати прийняття ним певних рішень та здійснювати інші дії, що безпосередньо стосуються реалізації цим прокурором функцій прокуратури, виключно в межах та порядку, визначених законом. 
На підставі викладеного вище та керуючись ст. 318 КПК України, ст. 3, 17 Закону України «Про прокуратуру» -

ПРОСИМО:

1. Взяти розгляд вказаної заяви під особистий контроль.
2. Зобов’язати прокурора Білгород-Дністровської місцевої прокуратури  Момоток О. ініціювати перед судом обрання Писар Я.І. обвинуваченому у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2,3,4 ст. 190 КК України, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 
3. Провести службову перевірку стосовно фактів затягування прокурором кримінального провадження.


Додатки: 
Копія заяви про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою


«    »_____________2016 року                                                             Г  Г. А.
                                                                                                          Г  С. М.