Статьи‎ > ‎

Як повернути водійське посвідчення?

Незважаючи на складну економічну ситуацію, станом на січень 2016 року кількість автівок в середньому по Україні на 1000 громадян становить 202 екземпляри. Для порівняння, на початок 2009 року цей показник становив 152 легкових авто на 1000 громадян. На превеликий жаль, з кожним роком збільшується не лише кількість транспортних засобів українців, а й кількість ДТП, в які вони потрапляють. Особливо неприємною є ситуація, коли внаслідок ДТП у особи вилучають посвідчення водія. Спробуємо розібратися, якими мають бути дії водія щоб повернути його якомога скоріше.

Водійське посвідчення вилучається на місці скоєння ДТП у встановленому законом порядку представниками правоохоронних органів (дорожньо-патрульної служби чи патрульної поліції), які, в свою чергу, матеріали щодо ДТП передають до суду для подальшого розгляду справи.

Ваші дії під час оформлення ДТП
Гарантією швидкого розгляду справи та його позитивного результату буде уважність водія під час оформлення ДТП. Зокрема, необхідно контролювати дії представників правоохоронних органів під час огляду місця події, кваліфікації правопорушення, складання протоколу про адміністративне правопорушення. Якщо, на Ваш погляд, в протоколі невірно відображаються факти та складено його неправильно, Ви маєте право відмовитися його підписувати, а також подати свої пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу. Також важливо заручитися підтримкою свідків, які зможуть підтвердити Ваші дані під час судового розгляду справи та зібрати будь-які докази, що вказуватимуть на Вашу невинуватість. Зверніть увагу, що позбавити права керування транспортним засобом може лише суд. При тимчасовому ж вилученні водійського посвідчення на місці ДТП, представником правоохоронних органів Вам має бути видано тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом. Даний факт обов’язково має бути відображений у протоколі про адміністративне правопорушення.

Читайте також:

Первые 60 минут после того, как Вы сбили человека


Судовий розгляд справи та його наслідки
Всі докази та доводи, в ідеалі підтверджені показами свідків, необхідно викласти в суді. І, в разі, якщо рішення суду буде на Вашу користь, посвідчення водія Вам повернуть у відповідному структурному підрозділі МВС України за місцем скоєння ДТП, за умови пред’явлення копії рішення суду та тимчасового дозволу на керування транспортним засобом.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення для даної категорії справ становить три місяці. Якщо суд не прийняв у даний строк рішення про позбавлення водія права керування транспортним засобом або не розглянув у встановлений законом строк справу про адміністративне правопорушення, це вже є прямою підставою для повернення Вам водійського посвідчення. 
Якщо судом було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, необхідно протягом 15 днів сплатити штраф та надати квитанцію про його оплату разом з копією постанови суду до відповідного структурного підрозділу МВС України, після чого Вам зобов’язані повернути водійське посвідчення.
В тому випадку, якщо судом першої інстанції буде винесено рішення про позбавлення права керування транспортним засобом, є можливість оскаржити його в апеляційному порядку.
Якщо ж, попри всі здійснені заходи, постанова суду про позбавлення права керування транспортним засобом залишиться в силі, доведеться дочекатися закінчення терміну позбавлення права, успішно скласти в сервісному центрі МВС теоретичний і практичний іспит на отримання права керування транспортним засобом відповідної категорії і після цього отримати своє водійське посвідчення.
Особам, які позбавлені права на керування транспортними засобами за керування такими засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції для повернення посвідчення водія, крім успішного складання теоретичного та практичного іспитів, необхідно також пройти позачерговий медичний огляд та надати медичну довідку встановленої форми.
Підсумовуючи вищевикладене слід зазначити, що те, як буде вирішено справу залежатиме саме від Вас. Чим більше буде зібрано доказів та доводів на Вашу користь, тим більше шансів повернути водійське посвідчення якомога швидше. Якщо ж Ви не впевнені в своїх силах – довірте вирішення цієї проблеми юристам.

За додатковою інформацією звертайтеся по телефонам зазначеним на сайті. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Ошибка в паспорте. Что делать?
Побили ребенка в школе. Что делать? Совет адвоката.Если обыск застал внезапно