Статьи‎ > ‎

Повернення боргу без розписки


Боргові відносини для більшості з нас були, залишаються і будуть супутниками в житті, адже рух коштів незупинний. Кожного дня тисячі людей комусь дають в борг, а хтось отримує його та зобов’язується повернути. Проблема полягає в тому, що коли настає час виконання зобов’язання у позичальника не завжди виникає бажання розставатись вже із своїми грошима. В такі моменти у особи, яка надала в борг виникають труднощі з його стягненням. Найкращим в такій ситуації є наявність укладених між сторонами договору або розписки.  На превеликий жаль, наявні випадки, коли гроші позичаються без укладення будь-якого письмового документа.
Як правило, без розписки дають в борг родичам, знайомим, друзям, покладаючись на хороші між сторонами відносини. Повернення боргу без розписки - дуже поширений випадок у практиці багатьох юристів.
Для того, щоб повернути свої гроші, коли у вас відсутні будь-які письмові  докази перед Вами постає лише одне завдання - добути докази факту отримання-передачі грошей. 

З цією метою рекомендуємо Вам вчинити наступні дії:

Читайте так же:

Как не платить кредит

1. Звернутись до боржника і нагадати йому, що він Вам винен і мусить повернути борг, оскільки ви не маєте наміру йому простити чи списати борг. Змусьте боржника (якщо це можливо) написати розписку. Якщо розмова закінчиться без жодних позитивних результатів – починайте збирати докази, всі подальші перемовини між Вами записуйте на аудіо та відео. Звертаємо вашу увагу, що проводити правильний запис розмови потрібно з урахуванням таких моментів:
перед дзвінком запишіть на диктофон ідентифікуючі дані того, хто телефонує і кому телефонують (прізвище, ім’я, по батькові, адреси), дату, час дзвінка, номери телефонів з якого ви телефонуєте та контрагента;
якщо пощастило, і Вам відповів боржник, обов’язково попросіть його представитись (можна одразу назвати його ПІБ і запитати чи це потрібна Вам особа), в ході розмови Вам необхідно, щоб боржником було чітко проговорено суму боргу, строки повернення, якщо проводилось часткове погашення, то коли і в яких сумах, тобто ставимо боржникові питання, які мають хоча б якесь відношення до боргу;
якщо у боржника наявні акаунти у соціальних мережах або ж Вам відома адреса його електронної пошти, продублюйте усну розмову, шляхом направлення електронного листа такого ж змісту. Зверніть увагу, акаунти та електронна пошта повинні мати приналежність як до Вас так і до боржника. Вихідний та вхідний тексти зберігайте.
2. Наступним кроком у захисті ваших прав може бути звернення до суду або до правоохоронних органів. 
У заяві до органів поліції вкажіть всі обставини справи: коли і де відбулась передача грошей, хто був присутній під час передачі, коли почалось прострочення боргу, визначте кримінально-правову кваліфікацію дій боржника, як правило, це вчинення шахрайських дій. Відомості по вашій заяві повинні обов’язково  внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань і почати проводити досудове розслідування за фактом вчинення щодо Вас правопорушення відповідальність за яке передбачене кримінальним кодексом України.
Цивільний позов направляйте відповідно до загальних правил, встановлених ЦПК України. У позовній заяві висвітліть всі обставини справи, обов’язково долучіть всі раніше зібрані вами докази. Якщо Ви знаєте, що у боржника є зареєстроване за ним якесь майно, долучіть до позову клопотання про арешт майна боржника.

Наостанок хочемо нагадати всім, якщо у Вас просять у борг чи-то родичі, чи-то просто знайомі подумайте - чи варто позичати. Якщо знаєте у кого потенційні боржники раніше позичали, поцікавтесь у цих людей як їм повертали борг. А якщо Ви все-таки вирішили дати в борг, то не соромтесь і просіть розписку.

За більш детальною інформацією, чи то за допомогою у стягнення боргу, звертайтеся за телефонами, вказаними на сайті.

ЧИТАЙТЕ ТАК ЖЕ:
Запретили въезд в Украину. Что делать?Уволили и не заплатили. Что делать?Ошибка в паспорте. Что делать?