Приховування злочину - співучасть?

На сьогоднішній день в органах досудового розслідування, інших правоохоронних та приватних структурах набуває актуальності питання розмежування співучасті від причетності, приховування злочину. Чому? Адже це зовсім інша кваліфікація, межі санкцій, тобто покарання за вказані діяння, тощо.
Статтею 396 Кримінального кодексу України передбачено, що заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину -
карається арештом на строк до трьох місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Не підлягають кримінальній відповідальності за заздалегідь не обіцяне приховування злочину члени сім'ї чи близькі родичі особи, яка вчинила злочин, коло яких визначається законом.
В статті ж 27 Кримінального кодексу України зазначено, що не є співучастю не обіцяне заздалегідь переховування злочинця, знарядь і засобів вчинення злочину, слідів злочину чи предметів, здобутих злочинним шляхом, або придбання чи збут таких предметів. Особи, які вчинили ці діяння, підлягають кримінальній відповідальності лише у випадках, передбачених статтями 198 та 396 цього Кодексу.
Отже, факт заздалегідь даної обіцянки має вагоме та категоричне значення для кваліфікації злочину.
Якщо Ви вважаєте, що Ваші права порушені, і Вам необхідний захисник - за більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(095)-65-50-115 . Дзвінки приймаються цілодобово, якщо оператор зайнятий, ми Вам перетелефонуємо.

Comments